18. juuli 2008
(*)Tartu linnavalitsus määras Kalda tee 1c korrusparklale täiendava korruse ja väljapääsu rajamise projekteerimistingimused. Tingimustega on võimalik tutvuda Tartu linna kodulehel ja Tartu Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna projektide arhiivis Raekoja plats 3, III korrus, tuba 317.
04. august 2003
Teostatakse kaubandus-ja vabaajakeskuse ehitustöid. Objekt on alltöövõtjatega kaetud.
28. aprill 2003
AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg alustas aprilli alguses kaubandus- ja vabaajakeskuse ehitustöid. Keskus valmib käesoleva aasta novembriks.
17. märts 2003
Kalda keskuse laiendusprojekti on koostanud Arhitektuuribüroo 4 A arhitektid Vadim Tšentropov ja Marti Soosalu. Projekti kohaselt laiendatakse senine 2500 m² kaubanduskeskus ligikaudu 18 000 m² suuruseks kaubandus- ja meelelahutuskeskuseks. Hoone esimesel korrusele on kavandatud toidukaupade osakond, kodukaupade sektor, kohvik, kiirtoidurestoran ja muud rendipinnad. Teisele korrusele näeb projekt ette spordiklubi, pubi ning valmisriiete, jalatsite ja tehnikakauplused. Läbi kahe korruse jookseb veeseinaga aatrium. Peatöövõtjaga on käimas läbirääkimised. Ehitustöödega on kavas alustada märtsi lõpus ning plaanide kohaselt valmib keskus käesoleva aasta sügiseks.
12. august 2002
Tartu Tarbijate Kooperatiiv kavandab uue kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitamist Kalda tee äärde. Ehitusalune pind on orienteeruvalt 10 000 m², millest 1/3 võtab enda alla hüpermarket. Keskusesse planeeritakse ka jõu-, aeroobika- ja bowlingusaale. Ehitatakse parkla ~350-le autole. Lähiajal on kavas kuulutada välja keskuse projekteerimiskonkurss. Ehitustöödega loodetakse alustada käesoleva aasta lõpus.
08. juuli 2002
AS K & H on koostanud kruntide Kalda tee 1A, 1C, Ihaste tee 3, 5 ja lähiala detailplaneeringu, mille eesmärgiks on olemasolevale kauplusele juurdeehituse tegemine, parkla rajamine ja juurdepääsude lahendamine. Planeeritava ala pindala on ca 34 900 m2. Planeering on kehtestatud.
14. jaanuar 2002
Käesoleval aastal planeeritakse alustada Konsumi kaubanduskeskuse laiendamistst. Ehituse algusaeg on hetkel lahtine.
Kaupluse taha rajatakse avalikult kasutatav parkla. Maa-alal asub pumbamaja, mis lammutatakse ning parkla peaks valmima 2003. aasta lõpuks.